Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Olomoucké strážníky o víkendu zaměstnávali nejen opilci

Olomoucké strážníky o víkendu zaměstnávali nejen opilci

Během uplynulého víkendu vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc na dvě desítky oznámení v souvislosti s osobami pod vlivem alkoholu.

Ilustrační foto
5. února 2019 - 08:00

Rekordmanem víkendu byl šestapadesátiletý muž, který se na ulici Táborská pohyboval v prostoru železniční tratě. Po převozu na protialkoholní a záchytnou stanici mu zde byla zjištěna hodnota téměř tři promile alkoholu v dechu. Strážníci dále vyjížděli na oznámení o muži spícím na toaletách na plaveckém stadionu, v baru na ulici Kmochova nebo ke dvojici zlodějů, kteří kradli v nákupním centru na ulici Pražská a byli pod vlivem alkoholu (hodnoty 2,53 a 1,38 promile alkoholu v dechu).

Parkování v křižovatce
V poslední době se množí případy, kdy řidiči svá vozidla nechávají odstavená v křižovatce. O tom, že někteří řidiči si se zaparkováním svého auta opravdu nelámou hlavu, svědčí i oznámení z minulého čtvrtka. Hlídka byla na základě telefonického oznámení vyslána do ulice Praskova, kde v křižovatce stála vozidla továrních značek Škoda a Kia. Nejen, že tato vozidla vytvářejí nebezpečné situace pro chodce, kdy blokují průchod, ale zejména dochází k omezení výhledu pro maminky s kočárky, skupinky školáků nebo osoby na invalidních vozících. Během chvilky tak může dojít ke kolizní situaci, i s tragickými následky.

Parkování v křižovatce

Z pohledu legislativy zde také dochází k porušení zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, kde je v paragrafu 27 výslovně uvedeno, že řidič nesmí zastavit a stát na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 metrů před hranicí křižovatky a 5 metrů za ní. Na místě strážník může za takový přestupek uložit pokutu až do výše dvou tisíc korun.

Městská policie Olomouc tímto nabádá řidiče, buďte ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu a respektujte pravidla silničního provozu.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle,  tiskový mluvčí,   Městská policie Olomouc

(lh,olomoucke.novinky.cz,foto MP Olomouc)