Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký kraj dočasně omezí i vlakovou dopravu

Olomoucký kraj dočasně omezí i vlakovou dopravu

Zhruba o sedm procent méně vlaků vyjede v pondělí 30. března na tratě v Olomouckém kraji. Redukce spojů, která souvisí se současným nouzovým stavem a opatřeními vlády, potrvá až do odvolání.

Ilustrační foto
29. března 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

Dopravce nevypraví především posilové soupravy, jimiž děti cestovaly do škol a zpět.

„Jedná se o dočasné opatření. Jakmile mimořádná situace v souvislosti s koronavirem skončí, drážní doprava se vrátí do běžného režimu,“ uvedl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Kvůli redukci najedou vlaky v Olomouckém kraji za den o zhruba 1230 kilometrů méně, než hejtmanství původně objednalo. Nepojede například spoj, který před čtvrt na šest ráno vyráží ze Šumperku do Zábřehu, nebo vlak mezi Olomoucí a Prostějovem s odjezdem v 6:52.

„Informace o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na webových stránkáchKIDSOK.CZ nebo IDSOK.CZ, případně si mohou zavolat na infolinku 588 88 77 88,“ dodala Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

V minulých dnech už v souvislosti s aktuální situací přestal jezdit spoj z Jeseníku do Krnova přes polské Glucholazy. Provoz byl zastaven také na tratích z Červenky do Senice na Hané a mezi Senicí na Hané a Litovlí.

Významnou stavbou posledních Přemyslovců byl hrad Kamýk nad Vltavou

Olomoucký kraj dočasně omezil i autobusovou dopravu. Ta od pátku 13. března jezdí v režimu jarních prázdnin.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)