Svátek má: Lada

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký kraj ovládá energii jako jeden z mála v Česku

Olomoucký kraj ovládá energii jako jeden z mála v Česku

Olomoucké hejtmanství se stalo jednou z mála krajských samospráv, které se podařilo získat certifikát na systém managementu hospodaření s energií.

Ilustrační foto z jednání
2. června 2020 - 08:00

Důležité osvědčení převzal v pondělí 1. června hejtman Ladislav Okleštěk přímo z rukou zástupce certifikační společnosti.

„Patřím mezi velké odpůrce plýtvání v jakékoli oblasti. Skutečnost, že Olomoucký kraj dokáže s energiemi efektivně hospodařit, je dobrou zprávou nejen pro jeho rozpočet, ale i pro životní prostředí, které tak zbytečně nezatěžujeme emisemi,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Energetický audit prováděla nezávislá agentura v únoru a březnu. Celému procesu předcházela dlouhá a náročná příprava. Kontrola prověřila úroveň systému energetického hospodaření v budovách Olomouckého kraje i jeho příspěvkových organizací.


„Auditoři zhodnotili procesy, které náš kraj v rámci systému hospodaření s energií zavedl, a konstatovali, že systém je nastaven účinně a v souladu s normou. Nyní bude Olomoucký kraj pokračovat v dalším zlepšování a provádět taková opatření, která pomohou dosahovat dalších energetických úspor,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Šoltys.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)