Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký kraj řeší situaci v uzavřených obcích

Olomoucký kraj řeší situaci v uzavřených obcích

Od pondělního rána uzavřeli hygienici území obcí Uničov, Litovel a Červenka. Na základě mimořádného opatření je lidem s trvalým či přechodným pobytem zakázáno opustit území dotyčných měst a vesnic.

Ilustrační foto z jednání
18. března 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

Krajský úřad Olomouckého kraje od brzkého rána řešil dílčí problémy, které opatření vyvolalo.

„Všichni děláme maximum. Řešíme zásobování, dopravní obslužnost, personální zajištění nezbytných služeb, sociálek... Pomáhají odborníci napříč odbory, jsme v bezprostředním kontaktu se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Volám si se starosty dotčených měst a zjišťuji, s čím potřebují aktuálně hlavně pomoci,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

na Litovelsku a Uničovsku si mohou dojít nakoupit potraviny, léky, drogerii nebo krmiva pro zvířata a pohonné hmoty. Povoleny jsou i cesty k lékaři.

Olomouckému kraji se dnes podařilo zajistit prvních deset tisíc roušek.Polovinu prioritně dostanou pracovníci v sociálních službách a zdravotnické profese. Dalších pět tisíc roušek a k tomu 1400 respirátorů míří k osobám zajišťující dodávku zboží a služeb na uzavřeném území.

Kostel sv.Martina ve Vyšehořovicích je součástí rozsáhlého areálu

„Už dopoledne jsem pomocí telekonference probíral situaci se zástupci krajských sociálních služeb v postižené oblasti. Dohodli jsme se na improvizované zajištění péče o lidi, kteří jsou na pomoc ostatních odkázaní. Týká se to třeba domovů pro seniory. Nejpozději zítra jim doručíme ochranné pomůcky,“ dodal k mimořádnému opatření hygieniků hejtman Okleštěk.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)