Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký kraj se rozhodl uspořádat Smart tour

Olomoucký kraj se rozhodl uspořádat Smart tour

Kraj vyjel na Smart tour. S městy a obcemi jedná o využití inovací. V jednotlivých městech a obcích se setkává s jejími zástupci a představuje jim inovace a moderní technologie, které mohou využívat.

Olomoucký kraj - Smart tour
23. září 2023 - 08:00

V úterý 19. září se v Zábřehu uskutečnilo první jednání. Ujal se ho Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro SMART projekty, evropské projekty a inovace.

„Je potřeba představovat obcím projekty kraje a jeho příspěvkových organizací a inspirovat samotné obce k zavádění nových chytrých řešení, abychom společně našli optimální úroveň využití moderních technologií pro zvýšení kvality života místních obyvatel,“ zahájil úvodem setkání radní Lysek.

Témata setkání se týkají například vybavení označníků autobusových zastávek QR kódy s online propojením na webový vyhledávač, modernizace osvětlení heliportů zdravotnické záchranné služby a dalších dílčích projektů, které mohou zástupci měst a obcí využívat.

„Bude mi potěšením podílet se na vzniku a vývoji projektů v městech a obcích, které mají potenciál a které jsou vytvářeny v návaznosti na rozvoj regionu,“ doplnil radní Lysek závěrem.Na jednání s obcemi kraj přizval odborníky z oboru telemedicíny z Fakultní nemocnice Olomouc, geoinformatiky z Univerzity Palackého Olomouc a dopravy z Krajského integrovaného dopravního systému, kteří představili již realizované projekty, některé finančně podpořené z rozpočtu Olomouckého kraje. Další tři setkání se uskuteční 26. září v Prostějově, 10. října v Přerově a 17. října v Olomouci.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr. Radka Kmochová za tiskové oddělení Olomouckého kraje.

(jv,olomouckenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%