Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký kraj si připomněl boj za svobodu a demokracii

Olomoucký kraj si připomněl boj za svobodu a demokracii

Zástupci Olomouckého kraje se tento týden zúčastnili pietních akcí, během kterých si připomněli Den boje za svobodu a demokracii. Vzpomínková setkání se uskutečnila u Gymnázia Jana Opletala v Litovli i před Právnickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.

Z akce
19. listopadu 2022 - 08:00

„Dnes, kdy se nedaleko našich hranic odehrává brutální válka ruského agresora, je nutné si všechny důležité hodnoty připomínat více než jindy. Protože nejde jen o svobodu a demokracii na Ukrajině, ale také u nás a v celé Evropě. Mějme to prosím na paměti – teď i kdykoli jindy,“ uvedl před Gymnáziem Jana Opletala v Litovli hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

V Litovli se lidé sešli k uctění Dne boje za svobodu a demokracii ve středu 16. listopadu. Setkání se zúčastnili také náměstek hejtmana Dalibor Horák a radní Aleš Jakubec, senátor Marek Ošťádal, litovelský starosta Viktor Kohout a předseda Akademického senátu Univerzity Palackého Jiří Langer.V Olomouci u právnické fakulty proběhla vzpomínková akce 17. listopadu. Hejtmanství na ní zastoupili radní Martin Šmída a uvolněná zastupitelka Milada Sokolová.

„Odvaha studentů a svobodomyslných občanů v roce 1939 i v roce 1989 je inspirativní i pro dnešní dny, kdy nejen studenti vnímají další ohrožení naší budoucnosti. Je důležité si připomínat, že svoboda a demokracie nejsou samozřejmostí a musíme o ně pečovat,“ zdůraznil během setkání radní Šmída.

Olomouckenovinky.cz informovala Ing. Mgr. Alena Minxová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
13%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%