Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Olomoucký vodopád je hotový. Chybí jen drobné úpravy

Olomoucký vodopád je hotový. Chybí jen drobné úpravy

Kolaudací a předáním hotového díla skončila obnova vodopádu v Bezručových sadech v Olomouci. Důležitou částí předání byla i zhruba půlhodinová zkouška funkčnosti vodopádu.

Vodopád v Bezručových sadech.
9. října 2021 - 08:01

Vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů, takže zástupci města stavbu převzali. Nový vodní prvek v parku navazuje na vodopád, vybudovaný roku 1965 společností Sigma. Ten fungoval do konce 80. let. Při úvahách o zatraktivnění městských parků se na základě archivních fotografií začalo řešit, zda by bylo vodopád možné obnovit.

Po prověření situace a sanaci skaliska se potvrdilo, že obnova prvku možná je. Následně se do projektu zapojila i společnost Sigma Group, která deklarovala, že jako sponzorský dar věnuje celou novou čerpací technologii.


Stavba vodopádu včetně vybudování podzemní nádrže, šachty pro čerpací technologii a třeba i očištění skal probíhala od jara. Její finále zbrzdily problémy se zajištěním některých odborných prací i dodávkami materiálu, i dodatečné estetické úpravy.

Celkové náklady na obnovu vodopádu včetně dodatečných estetických úprav jsou přibližně 2,3 milionu korun včetně daně. Vodopád bude slavnostně spuštěn při začátku jarní sezóny 2022 a měl by být v provozu až do podzimu.
(pšt, olomlouckenovinky.cz. zdroj: magistrát města Olomouc)