Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Olomoučtí strážníci řešili incident v autobuse

Olomoučtí strážníci řešili incident v autobuse

Ve čtvrtek 5.7.2018 v odpoledních hodinách přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc telefonické oznámení od řidiče autobusu o problémových cestujících v dopravním prostředku.

Ilustrační foto
10. července 2018 - 08:00

Hlídka po příjezdu na zastávku na ulici Velkomoravská kontaktovala oznamovatele, který k celé věci sdělil, že do autobusu nastoupil muž se ženou a byli dotázáni, zda mají platné jízdenky. Nato dvojice počastovala řidiče vulgárními nadávkami. Toho se zastala dvojice cestujících, kteří byli také vulgárně osočeni s tím, ať se do celé věci nepletou. Celý incident vyvrcholil tím, že žena jednoho z cestujících chytla za krk a poté mu dala facku. Strážníkům se na místě pachatelka k celé věci doznala a druhý z agresorů se odmítl k incidentu vyjadřovat. Na základě těchto skutečností byla celá věc pro podezření ze spáchání přestupků proti občanskému soužití oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení.


Muže dostihla chuť na čokoládu
Na oznámení o krádeži v supermarketu na ulici Polská vyjížděli v sobotu 7. července strážníci Městské policie Olomouc. Pracovník ostrahy hlídce předal muže, který se snažil z prodejny odejít s batohem plným zboží, ovšem nezaplaceným. Při řešení incidentu strážníci zjistili, že pětatřicetiletý muž odcizil na tři desítky čokolád v hodnotě necelých dvou tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se jednalo už o několikátý přestupek muže v tomto roce, odpovídala tomu i výše pokuty, kterou na místě strážníci uložili.


Seniorka měla klíče v nákupní tašce
Včera v ranních hodinách se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátila starší žena, které pravděpodobně někdo odcizil klíče během nákupu v supermarketu na ulici 8. května. Čtyřiaosmdesátiletá žena hlídce na místě sdělila, že jí měly klíče, odložené na prodejním pultu, zmizet během toho co si dávala nákup do tašky. Na místě se během řešení oznámení zjistilo, že oznamovatelka si klíče založila do tašky společně s nákupem. Celá věc se tak obešla bez dalšího řešení.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí,  Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)