Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Opilá mladistvá řidička bez řidičského oprávnění havarovala

Opilá mladistvá řidička bez řidičského oprávnění havarovala

V pátek 21.června v brzkých ranních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě do Černé Vody. S vozem zn. Škoda Octavia zde havarovala mladistvá řidička bez řidičského oprávnění.

Ilustrační foto z místa nehody
25. června 2019 - 08:00

Dívka jela ve směru od Žulové. Na začátku obce nezvládla řízení. Když pravými koly vyjela na nezpevněnou krajnici, dostalo se vozidlo do smyku. Vůz vyjel vlevo mimo silnici, kde se vyhnul stromům, a poté vjel do pravého příkopu. Zastavil se až nárazem do kamenného propustku. Z dopravní nehody naštěstí dívka vyvázla bez zranění.  Podrobila se také orientační dechové zkoušce na alkohol. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 1,9 ‰ alkoholu. Na vozidla vznikla škoda za 200.000 Kč a oplocení domu 20.000 Kč.

Havarované vozidlo

Policisté zastavili v sobotu 22. června hned tři řidiče, kteří neměli za volant co pohledávat. Okolo půl jedenácté dopoledne kontrolovali v Jeseníku na ul. Denisova vůz zn. Seat Cordoba. Za volantem seděl 53letý muž. Policisté muže vyzvali k předložení dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla. Třiapadesátiletý muž předložil pouze doklady k vozidlu. Policisté při lustraci zjistili, že 53letý muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do září 2021. Navíc k jízdě použil vozidlo, které nemělo platnou technickou prohlídku. Nyní je 53letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Další dva kontrolovaní řidiči sice neměli udělen zákaz řízení motorových vozidel, ale před jízdou se dostatečně posilnili alkoholem. O půl jedenácté v noci hlídka zastavila 24letého muže v České Vsi. Muž jel s vozem zn. Ford Transit po ul. Makarenkova. Dechová zkouška jen potvrdila podezření policistů, že 24letý muž je pod vlivem alkoholu. Přístroj Dräger naměřil hodnotu 2,53 ‰ alkoholu. Mladý muž se poté dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. O dvacet minut později zastavila další hlídka v Jeseníku 19letého mladíka. I u něj byla dechová zkouška na alkohol pozitivní. Přístroj ukázal hodnotu 2,18 ‰ alkoholu. V obou případech policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie OK)