Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Opilá řidička havarovala v Jeseníku

Opilá řidička havarovala v Jeseníku

Škodu za 75.000 Kč způsobila 24letá řidička, která v pondělí 27. července havarovala v Jeseníku. V brzkých ranních hodinách projížděla s vozem zn. Renault Megane ul. Školní.

Havarované vozidlo
29. července 2020 - 08:00

Když odbočila mezi domy, nezvládla řízení a narazila do zaparkovaného vozu zn. Peugeot 3008. Poté se snažila vycouvat a narazila do domu. Policisté, kteří přijeli na místo, provedli u ženy orientační dechovou zkoušku. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,71 ‰ alkoholu.

Další zkouška, tentokrát na drogy, byla také pozitivní na amfetamin/metamfetamin. V evidenci řidičů policisté zjistili, že 24letá žena nevlastní řidičský průkaz a k jízdě použila vozidlo s neplatnou technickou prohlídkou. Nyní je 24letá žena důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy si vyslechl 38letý muž. Opilý muž v pátek 24. července zavolal na tísňovou linku 112. Operátorovi se představil a sdělil mu, že uložil tři bomby. Na místo hned vyrazili policisté, kteří zjistili, že oznámení je nepravdivé. Muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Tohoto jednání se 38letý muž nedopustil poprvé. Za šíření poplašné zprávy byl již v minulosti soudem dvakrát potrestán. Z tohoto důvodu mu nyní hrozí až trest odnětí svobody na pět let.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie OK)