Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Opilý mladík havaroval s traktorem

Opilý mladík havaroval s traktorem

Dopravní nehodu, při které hrál velikou roli alkohol, řešili policisté v neděli 12.července v obci Třeština. Po 19 hodině jel 25letý mladík s traktorem zn. Zetor ve směru od Bohuslavic.

Havarovaný traktor
14. července 2020 - 08:00

Při projíždění levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného vozu zn. Škoda Octavia. Vůz se nárazem posunul a narazil do 31leté ženy s kočárkem. Žena i s dítětem upadli na trávník.

Pětadvacetiletý mladík strhl řízení vlevo, přejel silnici na druhou stranu a narazil do rohu novostavby. Žena s dítětem byli sanitkou převezeni na vyšetření do nemocnice. Policisté u mladíka provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj Dräger u něj naměřil hodnotu 1,86 ‰ alkoholu. Mladík neměl za volantem vůbec co pohledávat, protože nikdy nevlastnil žádný řidičský průkaz. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 65.000 Kč.

V neděli 12. července oznámil na policii 36letý muž nález munice z II. světové války. Před polednem ji našel v lese u obce Vysoké Žebřidovice, část Bystřiny. V zemi ležely 2 dělostřelecké granáty ráže 10,5 cm a 1 granát ráže 7,5 cm. Pyrotechnik, který přijel na místo, si munici převzal a odvezl ji ke zneškodnění.

Ze dvou trestných činů je podezřelý 27letý muž z Bruntálska, který v neděli 12. července navštívil Šumperk. V brzkých ranních hodinách najel s vozem zn. VW Passat na pěší zónu a pak si zaparkoval přes tři parkovací místa. Policisté ho kontrolovali společně se strážníky Městské policie Šumperk. Policistům předložil pouze občanský průkaz. V evidenci řidičů muži zákona zjistili, že 27letý muž má soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel do ledna 2021. Řidič se také podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,73 ‰ alkoholu. S další testem, a to na drogy, muž také souhlasil. Testr byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Nyní je 27letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.


S dopadením dalšího řidiče v zákazu měli šumperští policisté větší práci, museli ho nejprve chytit. V neděli 12. července po 20 hodině si policisté všimli vozu Škoda Superb, jehož řidič nereagoval na zastavení. Policisté vůz pronásledovali až na ulici Nerudova, kde řidič zastavil a začal utíkat. Přeskočil ploty tří zahrad a ukryl se na chodbě domu pod stůl. To mu však nebylo platné. Policisté 32letého muže dopadli a zadrželi ho. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Pozitivní byl však test na drogy. V evidenci řidičů policisté zjistili, že muž má soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do listopadu 2027.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, KÚ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie UK)