Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Opravenou silnici mezi Mohelnicí a Libivou zdobí červené pásy

Opravenou silnici mezi Mohelnicí a Libivou zdobí červené pásy

Náročná oprava silnice I/44 mezi Mohelnicí a Libivou je hotová. Stavbaři dokončili závěrečnou etapu a uvolnili frekventovanou silnici k plynulé dopravě.

Ilustrační foto
8. září 2020 - 08:00

Zhruba půlroční projekt kompletní rekonstrukce vyžadoval státní investici cca 67,6 milionu Kč bez DPH.Zhotovitel provedl opravu povrchu vozovky provedením odfrézování stávajícího krytu a opětovným položením asfaltových koberců. Dále pracovníciupravili krajnice, uklidili příkopy, doplnili svodidla, vyčistili systém odvodnění a obnovili dopravní značení.

Ve spolupráci s přívětivým vedením Mohelnice bylo rozhodnuto také o zhotovení nového přechodu pro chodce v Libivé. Osvětlený přechodu autobusové zastávky byl z obou směrůvozovkyefektivně doplněn protismykovým materiálem rudé barvy. Kontrastní nástřik vyšel přibližně na 300 tisíc Kč a svými vlastnostmi zvyšuje brzdný účinek aut, za deště je brzdná dráha zkrácena zhruba o třetinu.


Viditelný pás rovněž opticky upozorňuje na „zebru“,nejen tím je dosaženo zvýšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. Životnost červené úpravy může dosahovat až 10 let.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Miroslav Mazal, Ředitelství silnic a dálnic ČR

(lh,olomouckenovinky.cz,foto ŘSD)