Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Oslavy krás a historie Olomouce i pieta za oběti pandemie

Oslavy krás a historie Olomouce i pieta za oběti pandemie

Dny evropského dědictví se staly již tradiční součástí zářijového kulturního programu v Olomouci. V loňském, covidem poznamenaném roce, byly jedinou velkou akcí, která se v centru města konala.

Z loňských oslav v Olomouci.
5. září 2021 - 08:00

Ani letos o ně Olomoučané a návštěvníci města nepřijdou. Dny evropského dědictví potrvají od 6. do 12. září a opět nabídnou velice bohatý program. Vybírat můžete z koncertů, výstav, komentovaných prohlídek města či téměř sedmdesátky zpřístupněných památek.

Open air představení Moravského divadla Olomouc, které bývá vrcholem celého programu, bude mít tentokrát kromě významného kulturního také bohužel pietní rozměr – v rámci působivého audiovizuálního představení Sloup světla uctíme památku obětí koronavirové pandemie v našem kraji.

Ačkoli převážná část programu je naplánovaná až na příští víkend, už od začátku týdne bude možné si užít některé body z doprovodného programu – koncerty v Letním kině, tematické komentované prohlídky a procházky městem nebo Street Art Festival.

Letošní hlavní i doprovodný víkendový program je opět velmi nabitý a je připraveno mnoho pro dospělé i děti. Budete-li městem putovat se svými ratolestmi, určitě si nenechte ujít například Pohádkový svět Divadla Tramtarie, které v sobotu 11. září na Horním náměstí u Caesara přivítá děti ve svých výtvarných dílničkách, žonglovacím workshopu asamozřejmě u několika oblíbených pohádek.Program pro děti i jejich rodiče nabídne v pátek i v sobotu akce Oživ centrum III na Horním náměstí. Festival plný designu, jídla a zábavy bude dokonce do své gastrozóny lákat i na novou olomouckou gastronomickou hvězdu, Romana Pauluse.

A kdo by raději vyrazil do přírody než za kulturou a historií, může zamířit na Ekologické dny Olomouc na dětmi velmi oblíbeném Sluňákově, které se tentokrát výjimečně konají ve stejném termínu jako Dny evropského dědictví.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)