Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Páteční koncert prosvítilo slunce, sobotní ukončila bouřka

Páteční koncert prosvítilo slunce, sobotní ukončila bouřka

Docela jiný průběh měly koncerty, kterými si Olomoucký kraj minulý týden připomněl 100. výročí založení Československa.

Ilustrační foto z akce
5. září 2018 - 08:00

Zatímco páteční párty s Pokáčem, Katarínou Knechtovou a O5 a Radečkem provázelo ideální počasí a skvělá atmosféra, sobotní vystoupení košické filharmonie spláchla průtrž mračen.

„Na páteční koncert přišlo daleko víc lidí, než jsme čekali. Atmosféra byla úžasná. Za to návštěvníkům děkuji, stejně jako kapelám za parádní koncerty a skvělou zábavu,“ uvedl na adresu páteční akce hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Na Československou párty nakonec dorazila zhruba tisícovka lidí.

Sobotní koncert

Sobotní vystoupení Košické státní filharmonie a jejich hostů ukončila po půl hodině průtrž mračen. Ačkoli hudebníci vystupovali pod přístřeškem a diváky pořadatelé vybavili pláštěnkami, provazy vody padající z oblohy, silný nárazový vítr a blesky protkané nebe přiměly pořadatele koncert předčasně ukončit.

 „Bohužel, počasí ovlivnit nedokážeme. Ještě ve čtvrtek, kdy jsme mohli celou akci přesunout pod střechu do areálu na Floře, byla předpověď na sobotní večer příznivá,“ uvedl Ladislav Okleštěk.


Kdo po zrušení koncertu přijal pozvání hejtmana do sousedního hotelu Clarion, mohl si spravit chuť. Pořadatelé totiž improvizovaně přesunuli celou akci do velkého sálu blízkého hotelu. Řada umělců, kterým počasí nedalo šanci vystoupit na pódiu, neformálně předvedla část svého repertoáru tam, a to přímo mezi nadšenými diváky. Ti byli svědky jedinečných spontánních výstupů Jaroslava Svěceného, Felixe Slováčka, Andrey Kalivodové, Evy Hornyákové, Miroslava Dvorského a dalších umělců.Docela jiný průběh měly koncerty, kterými si Olomoucký kraj minulý týden připomněl 100. výročí založení Československa. Zatímco páteční párty s Pokáčem, Katarínou Knechtovou a O5 a Radečkem provázelo ideální počasí a skvělá atmosféra, sobotní vystoupení košické filharmonie spláchla průtrž mračen.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)