Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Pátrání po ztracené seniorce bylo úspěšné

Pátrání po ztracené seniorce bylo úspěšné

Prostřednictvím linky 158 oznámila v sobotu 22.září zdravotní sestra Domova důchodců v Kobylé nad Vidnavkou pohřešování 74leté klientky. Seniorka odešla neznámo kam v ranních hodinách.

Ilustrační foto
25. září 2018 - 08:00

Přes dvě hodiny se ji zaměstnanci pokoušeli najít sami, ale bezúspěšně. Protože má žena zdravotní komplikace a byla ohrožena na životě, přivolali na pomoc policisty. Co nejrychleji byla svolána pátrací akce, do které se zapojili profesionální a dobrovolní hasiči z Jeseníku, Tomíkovic a Kobylé nad Vidnavkou, pracovníci obce a zaměstnanci domova důchodců. Pomoc poskytla také starostka obce, která nechala pátrání vyhlásit místním rozhlasem. Policisté také povolali pátrací vrtulník. Než však stihl přiletět, zaměstnancům domova se dezorientovanou, ale zdravou, seniorku podařilo nalézt cca 2 km od domova.

Ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý dosud neznámý pachatel, který odcizil věci za 600 Kč. V neděli 23. září odpoledne vnikl do bytu v Javorníku, část Bílý Potok. Uvnitř odcizil batoh s různými dokumenty 71letého majitele. 


Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.

(lh,olomouckrnovinky.cz, foto archiv)