Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Pilot havaroval v Hradci – Nové Vsi

Pilot havaroval  v Hradci – Nové Vsi

V neděli 27.října před devátou hodinou ráno došlo v Hradci – Nové Vsi k havárii letadla. Sedmatřicetiletý pilot chtěl s letadlem výr. Maule přistát na místním letišti.

Havarované letadlo
30. října 2019 - 08:00

Při přistávacím manévru měl větrný poryv přizvednout pravé křídlo a pak mělo dojít k pádu letadla mimo přistávací plochu. Pilot utrpěl zranění, se kterým byl převezen k lékařskému ošetření. Pilot se podrobil jak orientační zkoušce na alkohol, tak testu na drogy. Obě zkoušky byly negativní. Způsobená škoda na letadle byla předběžně vyčíslena na 1.500.000 Kč.

Pod vlivem alkoholu a bez „řidičáku“ usedl za volant 20letý mladík z Rýmařova. Policisté ho zastavili v sobotu 26. října v brzkých ranních hodinách v České Vsi, když řídil vůz zn. Audi. Mladík se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,06 ‰ alkoholu. V evidenci řidičů policisté zjistili, že mladý muž nevlastní řidičský průkaz. Policisté mladíkovi zakázali další jízdu a zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Havarované vozidlo

Mnohem vyšší hladinu alkoholu policisté naměřili u 37letého řidiče, který o den později v České Vsi havaroval. V neděli 27. října o půl deváté večer projížděl muž ulicí Malá. Při odbočování vlevo nezvládl řízení a narazil do oplocení rodinného domu. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,71 ‰ alkoholu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Na vozidle vznikla škoda za 5.000 Kč a oplocení domu 1.000 Kč.  

Vloupání do zahradního domku oznámila na policii 35letá žena z Javorníku. Neznámý pachatel v noci na sobotu 26. října vypáčil vstupní dveře a vnikl do domku. Uvnitř odcizil dětské kolo, motokolo zn. Babeta, sekačku, křovinořez, helmu na motocykl a „Sodastream“. Zloději se podařilo odcizit věci za téměř 27.000 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, KŘ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie OK)