Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Plán Prostějova: Oprava kašen či nové vánoční ozdoby

Plán Prostějova: Oprava kašen či nové vánoční ozdoby

Centrální část města čekají úpravy a změny. Radní na to vyčlenili 1,25 milionu korun. Nejvyšší položku si vyžádá obnova uličního stromořadí (výsadba stromů) v ulici Česká.

Kašna v centru Prostějova.
5. října 2021 - 08:00

Jedná se o podzimní náhradní výsadbu 24 kusů nových listnatých stromů s obvodem kmene minimálně 18 - 20 centimetrů.  Půjde o výsadbu v návaznosti na ukončenou opravu vodovodu a veřejného osvětlení.

„Tamní obyvatelé měli možnost, na základě anketních lístků, ovlivnit výběr vhodného druhu stromu. Na základě výsledku ankety byla vybrána dřevina okrasná hrušeň. Náklady na tuto výsadbu jsou vyčísleny na téměř 437 tisíc korun (včetně DPH). Náhradní výsadbu zbývajících 9 kusů stromů bude hradit společnost Vodovody a kanalizace Prostějov, a.s., v souvislosti se zmíněnou opravou vodovodu, která probíhala v letošním roce,“ vyjmenoval první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Další nemalé částky se budou investovat do opravy vnitřních povrchů kašen na náměstí T. G. Masaryka, Hlaváčkově, Vojáčkově a Pernštýnském náměstí a také na náměstí Spojenců. „Tady dojde k odstranění vodního kamene, renovaci povrchu, drobným zednickým a obkladačským činnostem s následným nástřikem nanoochrany. Náklady jsou vyčísleny na 350 tisíc korun (včetně DPH),“ doplnil náměstek Pospíšil.


Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům radní také řešili dokoupení nové vánoční světelné výzdoby na sloupy veřejného osvětlení. Půjde o světelnou LED výzdobu - motiv letící hvězdy - na tři sloupy veřejného osvětlení před budovou radnice, jako obměnu za stávající starší světelnou výzdobu. Zde jsou náklady na pořízení nové výzdoby vyčísleny na 150 tisíc korun (včetně DPH).


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Prostějov)