Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Plavby Olomouc mají pro letošní rok nové přístaviště

Plavby Olomouc mají pro letošní rok nové přístaviště

O plavby vyhlídkovou lodí Olomoučané a návštěvníci města nepřijdou ani v době stavby protipovodňových opatření na řece Moravě v centru Olomouce. Přístaviště se podařilo dočasně přemístit níže po proudu řeky.

Ilustrační foto
16. května 2018 - 08:00

Nové zázemí pro letošní rok Plavby Olomouc našly u „Posezení U vodníka“ poblíž čističky na Nových Sadech.

„S Plavbami Olomouc vstupujeme do čtvrtého ročníku. Myslím si proto, že veřejnost, která už na poznávací plavbě byla, novou trasu jízd uvítá. Od historie a památek se přesuneme k poznávání přírodních krás, proto jsme novou plavbu pojmenovali jako `Poznávací plavby přírodní Olomoucí`. V nabídce bude i vícehodinová plavba na úseku třikrát delším, než byl ten historický,“ upřesňuje kapitán Šimon Pelikán.

Do práce nedojeli. Tři vozidla v sobě při ranní dopravní nehodě u Chomoutova

Každodenní plavby Marii Terezií budou na novém místě probíhat v rozsahu, na nějž jsou již návštěvníci zvyklí a který najdou na stránkách www.plavbyolomouc.cz.

Nové přístaviště s nově pojatou trasou plaveb však není jedinou novinkou. Pod Plavby Olomouc patří i pojízdný beerbike Ološlap, který u jízd historickým centrem města zůstává, ale nově je rozšiřuje o gastroturistické zážitkové jízdy.

Podle webu města Olomouce


(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)