Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Plavby Přerov zahajují v sobotu 8.června druhou sezónu

Plavby Přerov zahajují v sobotu 8.června druhou sezónu

V loňském roce se služba Plavby Olomouc rozšířila z hanácké metropole i do sousedního statutárního města Přerova. Na místní řeku Bečvu se přesunula loď Kordulka.

Ilustrační foto
6. června 2019 - 08:00

Přerovští občané i turisté, kteří do města zavítají, mají tedy už druhým rokem možnost navštívit Plavby Přerov a během jízd si poslechnout výklad o historii města, přírodě i průmyslu.

„Město Přerov je důležitou dopravní křižovatkou. A ačkoliv je sídlem mnoha významných průmyslových podniků, nesmíme zapomínat na jeho bohatou a zajímavou historii. Děkuji městu za podporu i vstřícnost ve všech směrech,“ uvádí Šimon Pelikán, majitel služky Plavby Přerov.

Přerovské plavby se staly oblíbenou atrakcí, což potvrzuje i ocenění v rámci novinek v oblasti cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Letošní sezóna přinese řadu novinek. Jmenovitě například školní výlety, degustační soukromé plavby a kulturně-společenské akce na nábřeží řeky. Tradiční rodinné, firemní a rozlučkové plavby chybět nebudou. První plavby mohou zájemci navštívit už v sobotu 8. června.

Zámek Lešná u Meziříčí vzdá hold myslivosti

Plavby budou probíhat od června do poloviny října v režimu, jak tomu bylo v roce minulém, tedy ve všední dny úterý až pátek v odpoledních hodinách. O víkendu po celý den. V letních měsících budou plavby probíhat dle zájmu také i v dopoledních hodinách.

Pro Olomouckenovinky.cz Kapitán Šimon Pelikán.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Šimon Pelikán)