Svátek má: Stela

Regiony

Velikost textu:

Plošné testování antigenními testy pokračuje

Plošné testování antigenními testy pokračuje

Plošné dobrovolné testování občanů antigenními testy, které začalo loni 16. prosince a mělo dle původního záměru skončit dnes, 15.ledna, na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví pokračuje i nadále.

Antigenní testování
17. ledna 2021 - 08:00

Zájemci jej tak mohou stále podstoupit na odběrových místech na covid-19 v nemocnicích AGEL v Prostějově, Přerově, Šternberku a Jeseníku.

Největší zájem o vyšetření měli lidé před a v průběhu vánočních svátků, kdy zdravotníci například na odběrovém místě v prostějovské nemocnici denně vyšetřili 300 až 400 lidí. V novém roce zájem veřejnosti o antigenní testování pomalu klesá a nyní je konkrétně v nemocnici v Prostějově vyšetřeno v průměru 150 lidí denně.K antigennímu testování je i nadále nutné se objednat předem, a to v online rezervačním systému – přímý odkaz k objednání najdou lidé na webových stránkách každé z nemocnic.

Vzorek pro antigenní testy se získává, stejně jako pro všeobecně známější PCR vyšetření, výtěrem z nosohltanu. Antigenní test, stejně jako test PCR, odpovídá na otázku, zda je testovaná osoba v okamžiku provedení testu infikována. Výsledek je však k dispozici zpravidla během 15 až 20 minut. Antigenní testy jsou zdarma a bezplatně je možné je opakovat jednou za 5 dnů (antigenní testy jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění).

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí , AGEL a.s..

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:agel)