Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Podpora vrcholového sportu v Přerově: Dotace 2,5 milionu korun

Podpora vrcholového sportu v Přerově: Dotace 2,5 milionu korun

Vyhlášení dotačního programu na podporu vrcholového a výkonnostního sportu pro rok 2022 schválili přerovští radní. Zvednout ruku pro něj musejí ještě zastupitelé.

Ilustrační foto
11. října 2021 - 08:00

Mezi sportovce se má v rámci tohoto programu přerozdělit částka dva a půl milionu korun. „Dotační program je zaměřený na podporu sportovních klubů a spolků, jejichž dospělí sportovci reprezentují Přerov na vrcholové a výkonnostní úrovni v nadregionálních soutěžích,“ upřesnil náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

Peníze mohou být investovány rovněž do organizace významných sportovních akcí pro dospělé na národní a mezinárodní úrovni, které reprezentují město.

Pokud v pondělí 25. října zastupitelé dotační program schválí, mohou si už 27. října zájemci vyzvednout tiskopisy na odboru sociálních věcí přerovského magistrátu, v Městském informačním centru – a k dispozici budou i na webu.

Žádosti by pak v souladu s pravidly měly být přijímány od 29. listopadu do 10. prosince. Na zastupitelstvu se bude o konkrétních částkách pro kluby a spolky hlasovat v únoru příštího roku.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)