Svátek má: František

Regiony

Velikost textu:

Podpoříme dobrovolníky, pečující o životní prostředí

Podpoříme dobrovolníky, pečující o životní prostředí

Spolky a lidé, kteří se ve svém volném čase starají o přírodu, mohou nyní čerpat z nových krajských dotací. V Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství uvolnilo hejtmanství Olomouckého kraje osm a půl miliónů korun.

Ilustrační foto
21. března 2023 - 08:00

„Věřím, že dobrovolnická činnost si pomoc zaslouží, a ta v oblasti životního prostředí a zemědělství obzvlášť. Ať už jsou to spolky, které se věnují chovatelství či zahrádkářství nebo organizace působící přímo v osvětě a ochraně životního prostředí,” uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro životní prostředí, odpady a zemědělství.

Částkou jeden a půl miliónu korun podpoří kraj zájmová sdružení, která například pečují o zatoulané psy a kočky nebo se věnují myslivosti či rybářství. Sedm miliónů korun z druhého dotačního titulu poputuje na podporu vzdělávacích a osvětových akcí a aktivit, které vedou k ochraně a obnově biologické rozmanitosti krajiny. Žádat mohou i obce.

Mezi podporované akce patří například výsadba zeleně, zakládaní květnatých pásů a motýlích či včelích louček nebo budování a údržba studánek v krajině. Budeme rádi, když peníze poslouží také různým zájmovým kroužkům či soutěžím nebo na výstavbu naučných stezek a informačních tabulí s přírodovědnou tématikou,“ dodal radní Šmída.Možností, na jaké projekty z programu čerpat, je spousta. O dotace lze žádat do 6. dubna. Všechny důležité informace týkající se pravidel, způsobu podání žádosti či výše získané částky naleznou zájemci zde.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
18%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%