Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Pohádkové představení v rámci propagace Evropského předsednictví

Pohádkové představení v rámci propagace Evropského předsednictví

Milovníci pohádek se mohou těšit na druhý díl Princezny zakleté v čase. Filmování probíhalo i na území Olomouckého kraje a hejtmanství podpořilo výrobu snímku částkou tři sta tisíc korun.

Z premiéry
23. listopadu 2022 - 08:00

Na projektu se podílela také krajská filmová kancelář. Předpremiéru měl snímek v pátek 11. listopadu v Olomouci.

„Náš region je pohádkově krásný, a to doslova. Proto ho mají filmaři a turisté tak v oblibě a já jsem moc rád, že se záběry z našeho kraje znovu dostanou na plátna kin. Přeji divákům, aby se jim nová pohádka líbila a vyrazili poznávat místa, kde se natáčela,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Hejtmanství podporuje filmaře pravidelně. Například vloni formou individuálních dotací napomohlo vzniku snímku Velká premiéra, který v našem regionu natáčel Miroslav Krobot.

„Podpora filmové produkce má pro náš region mnoho výhod. Jednak zde štáby utratí nemalé peníze a kraj takto získá skvělou reklamu prostřednictvím filmových pláten nebo televize. Velký význam má i filmová turistika, tedy navštěvování míst, kde snímky vznikaly,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.Druhý díl Princezny zakleté v čase se natáčel na třech místech kraje – na zámku v Sobotíně a na hradech Helfštýn a Bouzov. Snímek má stopáž přes dvě hodiny a navazuje na svůj první díl, který se dokonce po celých pět týdnů držel v top desítce nejsledovanějších filmů v České republice streamovací služby Netflix. V pohádce se divákům představí například Eliška Křenková nebo Vojtěch Kotek. Celostátní premiéra se uskutečnila 17. listopadu.

Olomoucký kraj připravil pro veřejnost v rámci propagace předsednictví ČR v Radě EU na pondělí 28. listopadu od 17 hodin promítání druhého dílu Princezny zakleté v čase, na který budou mít diváci vstup zdarma. Zájemci si mohou lístky rezervovat na webových stánkách olomouckého kina Metropol.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
75%
Ne
transparent.gif transparent.gif
12%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%