Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Policejní zprávy ze Šumperka

Policejní zprávy ze Šumperka

Řidiče, který neměl za volantem co pohledávat, zastavili policisté v pondělí 13. března v Novém Malíně. Čtyřiatřicetiletý muž ze Šumperku řídil vůz zn. Volkswagen Passat. 

Foto z nehody
16.březen 2017 - 08:00

Při kontrole dokladů policisté zjistili, že mu byl rozsudkem soudu mimo jiné uložen trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a to až do května 2024. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.


Foto z nehody

Ze stejného přečinu je podezřelý i 22letý mladík ze Zábřehu. Toho policisté zastavili v úterý 14. března v brzkých ranních hodinách v Šumperku. Lustrací mladého řidiče policisté zjistili, že má rozhodnutím městského úřadu zakázáno řízení motorových vozidel do dubna 2017.

V případě uznání viny hrozí oběma mužům až trest odnětí svobody na 3 roky.


Foto z místa nehody

Dopravní nehoda, při které byla sražena malá chodkyně, se naštěstí obešla bez vážnějšího zranění. V úterý 14. března projížděl 56letý muž s vozem zn. Volkswagen Passat Šumperkem. Když projížděl křižovatkou ul. Lidická a 8. května, přehlédl 7letou dívku, která šla po přechodu pro chodce. Řidič na poslední chvíli začal brzdit, ale nárazu zabránit nedokázal. Dívka byla se svým zraněním převezena do šumperské nemocnice. Požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za 5.000 Kč.

Z policejního notesu: Muž se vloupal do auta a podnapilý muž v tramvaji

Pro olomouckénovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘ Poliie Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Policie Šumperk)