Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Policisté kontrolovali motorkáře na Jesenicku

Policisté kontrolovali motorkáře na Jesenicku

V sobotu 15.června proběhlo na Jesenicku bezpečnostní opatření zaměřené převážně na motorkáře. Čeští a polští policisté vyrazili na Červenohorské sedlo, kde je za pěkného počasí průjezd motorkářů největší.

Ilustrační foto z akce
20. června 2019 - 08:00

Během dne zastavili téměř 70 jednostopých a dvoustopých vozidel. Polovina z nich se dopustila nějakého přestupku. Řidiči překračovali povolenou rychlost mimo obec, měli špatný technický stav vozidel, měli špatně umístěnou registrační značku nebo ji neměli vůbec. Šestnáct přestupků policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty a zbývající přestupky oznámili na místně příslušnou obec. Jednomu řidiči uložili kauci ve výši 10.000 Kč.

Foto z kontroly

Havarovaný kamion zablokoval v úterý 18. června silnici mezi Mikulovicemi a Zlatými Horami, část Ondřejovice. Před devátou hodinou jel 44letý řidič s nákladním vozem zn. Iveco ve směru od Mikulovic na Ondřejovice. Když se míjel s protijedoucím vozidlem, najel na krajnici, která se utrhla. Řidič se snažil zachránit situaci tím, že strhl řízení vlevo.

Foto z nehody

Vůz se však dostal do smyku, stal se neovladatelným a nakonec se převrátil na bok přes celou šířku silnici. Řidič byl se svým zraněním převezen do nemocnice. Předtím se ještě podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Na vozidle vznikla škoda za 150.000 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ policie Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto policie OK)