Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Policistou na zkoušku

Policistou na zkoušku

Studenti IV. ročníků jesenických středních škol si přišli v pondělí 30. října vyzkoušet obtížnost fyzických testů, kterými je potřeba projít v rámci přijímacího řízení k Policii ČR. A nebyli na to sami. Do plnění sportovních disciplín se s nimi pustili i někteří žáci 8. a 9. tříd ZŠ Česká Ves.

Z testů
1. listopadu 2023 - 08:00

Nejprve začali u kliků, pak následoval celomotorický test, člunkový běh a na závěr si na oválu zaběhli 1 km. Každá disciplína byla obodována. Celkem bylo potřeba nasbírat v součtu min. 36 bodů. Nejlepší středoškolák dosáhl krásných 64 bodů. Ani mladší sportovci ze základní školy se neměli za co stydět. Nejlepší z nich nasbíral 52 bodů.



Všichni středoškoláci, kteří splnili stanovený počet bodů, na závěr získali pamětní list a certifikát o fyzické způsobilosti s platností 1 rok. V případě, že se po maturitě, rozhodnou nastoupit do služebního poměru, jim bude uznán v rámci přijímacího řízení a nebudou již muset fyzické testy absolvovat.  

Olomouckénovinky.cz informovala por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:krp ok)




Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%