Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Porod v přímém přenosu

Porod v přímém přenosu

O tom, že městští strážníci v Olomouci při své práci řeší velký rozsah činností, svědčí i případ, který se ve čtvrtek odehrál na prodejně supermarketu na ulici Štursova.

Ilustrační foto
2. června 2019 - 08:00

Hlídka sem byla před polednem vyslána k řešení krádeže, kdy se na místě zjistilo, že se bude nakonec jednat o trestný čin v kompetenci Policie ČR. Při řešení incidentu však došlo k situaci, kterou snad nikdo ze zúčastněných nečekal. Žena měla u sebe dva psy, kdy jeden z nich zrovna začal rodit. Protože se na místě nacházela hlídka, kdy jedna ze strážnic je zkušeným kynologem, proběhl celý porod bez komplikací a štěně přišlo v pořádku na svět. Vzhledem k tomu, že majitelku odvezli státní policisté na služebnu k řešení krádeže, byla kompletní smečka převezena k dočasnému azylu do útulku pro psy.

Žena si ustlala u truhlíku
Ve čtvrtek 30. května půl hodiny po poledni byli strážníci vysláni na ulici Legionářská, kde se dle oznámení měla u truhlíku s květinami nacházet ležící podnapilá žena. Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali osobu odpovídající popisu, kdy zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletou ženu.


Vzhledem k jejímu stavu bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde dotyčné byla zjištěna hodnota 4,62 promile alkoholu v dechu. V tomto měsíci se jednalo už o 19 převoz podnapilé osoby do tohoto zdravotnického zařízení. O letošní rekord, co se týče převozů na záchytku, se dělí dvojice mužů, kdy každý má na svém kontě osm převozů k vystřízlivění.Muže v hledáčku policie nalezli strážníci
Ve čtvrtek v odpoledních hodinách jsme od kolegů ze státní policie obdrželi informaci, že se na území města Olomouce má nacházet osoba, která se dlouhodobě pohřešuje. Tuto informaci obdrželi všichni strážníci, kdy ještě téhož dne se podařilo hlídce, při kontrolní činnosti na vlakovém nádraží na ulici Jeremenkova, dotyčnou osobu nalézt. Přes operační středisko byla kontaktována Policie ČR a muž jí byl následně v pořádku předán.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Městská policie Olomouc)