Svátek má: Nela

Regiony

Velikost textu:

Požár střechy ve Vrbátkách zdolaly čtyři jednotky

Požár střechy ve Vrbátkách zdolaly čtyři jednotky

Čtyři jednotky hasičů zaměstnal v pondělí 16. ledna večer požár nízkopodlažní budovy ve Vrbátkách na Prostějovsku. Hořela zde střecha skladu obecní techniky a místní hasičské zbrojnice.

Z místa požáru
18. ledna 2023 - 08:00

Událost byla hlášena na krajské operační a informační středisko před 18. hodinou. Na místě byla jako první místní jednotka. Dobrovolní hasiči z objektu zachránili cisternovou automobilovou stříkačku, dýchací přístroje a další potřebné hasičské vybavení a ihned zahájili hasební práce. Na jejich pohotový zásah navázaly krátce na to další jednotky. Požár střechy lokalizovaly pomocí dvou C proudů.

Následně byla nasazena výšková technika k dohašování skrytých ohnisek a rozebírání střešní konstrukce. Hasiči vynesli také různý materiál a vybavení. Ke kontrole objektu jsme využili termokameru.   


Škoda byla předběžně odhadnuta na 7 milionů korun, budeme ji upřesňovat. Příčinou požáru je dle našeho vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci budovy.

Zasahovaly čtyři jednotky, a to konkrétně profesionální ze stanice Prostějov a jednotky SDH Vrbátky, Prostějov-Vrahovice a Dub nad Moravou.

Informovala por. Mgr. Lucie Balážová, tisková mluvčí, HZS Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:hzs ok)