Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Požární hlásiče a detektory plynů zvýší bezpečí výherců

Požární hlásiče a detektory plynů zvýší bezpečí výherců

První pětice výherců soutěže, kterou na pokračování zveřejňují Olomoucké listy, dostala ve čtvrtek na radnici speciální ceny. Tématu soutěže, tedy bezpečnosti, odpovídaly i ceny – domácí detektory kouře a nebezpečných plynů.

Ilustrační foto
12. února 2018 - 08:00

Výherce tipovací soutěže, uspořádané odborem ochrany olomouckého magistrátu, na radnici přijal náměstek primátora Martin Major.

„Děkuji vám, že jste se zapojili do naší soutěže, kterou chceme propagovat význam aktivního přístupu lidí k vlastní bezpečnosti,“ řekl náměstek Major, který odpovídá za oblast ochrany.


Foto z akce

„Bezpečnost vnímám jako jednou ze svých priorit, o to více oceňuji váš aktivní přístup při zvýšení bezpečí vašich domovů pomocí hlásiče.“ Přítomní obdrželi dle svého přání buď hlásič kouře, nebo detektor plynů a také dárkovou tašku města. Vedoucí odboru ochrany Jan Langr výhercům poskytl i podrobnou instruktáž k instalaci a používání hlásičů.

Jak dodal náměstek Martin Major, radnice touto soutěží, která bude pokračovat i v dalším čísle Olomouckých listů, navazuje na předchozí sérii rozdělování bezpečnostních prvků.


Předání cen

„Při ní jsme rozdali několik stovek detektorů seniorům a tělesně znevýhodněným spoluobčanům. I v tom budeme dál pokračovat,“ podotkl Martin Major.

Kostel sv. Václava ve Starých Ždánicích náleží do skupiny kostelů se zděnou helmicí věže

V prvním kole soutěžící tipovali, kolik členů celkem mají sbory dobrovolných hasičů statutárního města Olomouce. Správná odpověď je 514 dobrovolných hasičů.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Jan Andreáš,město Olomouc)