Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Přepadl hernu, ujel s penězi a ,,dojel" na to, že neměl řidičák

Přepadl hernu, ujel s penězi a ,,dojel" na to, že neměl řidičák

V minulých dnech musela vydat tržbu obsluha olomoucké herny ozbrojenému pachateli. Neodnesl si málo, celých 150 tisíc. Policie pak po ohlášení přepadení vyrazila do akce.

Ilustrační foto
5. prosince 2021 - 08:00

Ještě tentýž den dokázali kriminalisté územního odboru Olomouc detailně zmapovat pohyb možného pachatele v době před a po přepadení. Bezprostředně po činu odjel osobním automobilem směrem na Brno. Na vozidle měl umístěny odcizené registrační značky, kterých se zbavil v průběhu jízdy a dále pokračoval s originálními značkami. Dalším šetřením zjistili, že automobil pocházel z brněnské autopůjčovny.

Po vozidle se rozběhlo intenzivní pátrání. Zhruba v polovině minulého týdne jej policisté zastavili v ulicích Brna. Za jeho volantem seděl 44letý muž, u kterého policisté zjistili, že má platný zákaz řízení. Takže žádná další jízda a soudce zkráceně rozhodl, že výtečník bude muset nastoupit na rok do vězení a to v prosinci letošního roku.

Jenomže olomoučtí kriminalisté k závěru, že muž, kterého brněnští policisté v zastaveném vozidle ztotožnili, by mohl být možným pachatelem loupežného přepadení herny. Proto jej ihned po vynesení rozsudku zadrželi v budově brněnského soudu. Za účelem provedení dalších úkonů jej převezli do Olomouce. Analýza DNA pak nekompromisně ukázala na zadrženého muže. Byl to on, kdo hernu přepadl.


Obviněný muž je osobu s rozsáhlou trestní minulostí. Svůj poslední trest si odpykával v rakouské věznici, ve které skončil pro majetkovou trestnou činnost. Její brány opustil v říjnu letošního roku.

Ihned po zahájení trestního stíhání dali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. Trestní stíhání tak probíhá vazebně. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR Olomouckého kraje)