Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Přerov: Okružní křižovatka v Předmostí už slouží řidičům

Přerov: Okružní křižovatka v Předmostí už slouží řidičům

Okružní křižovatka, která se nachází pod novou estakádou v Předmostí, byla slavnostně otevřena. Obě dopravní stavby realizovalo Ředitelství silnic a dálnic a přišly na téměř 360 milionů korun.

Nová okružní křižovatka v Přerově.
24. září 2021 - 08:00

Rondel, který spojí ulice Velká Dlážka, Hranická, Lipnická a Polní, přinese podle přerovského radního pro dopravu Tomáše Navrátila řidičům výraznou úlevu. „Vozidla, která míří z centra do Předmostí a dále na Olomouc, už nebudou muset najíždět na estakádu – a tam se zrychlí provoz. Obyvatelé Předmostí, Popovic, Vinar, Čekyně a Penčic se dostanou bez větších komplikací domů.“

S okružními křižovatkami má Přerov zkušenosti od konce roku 1997, kdy byl vybudován první rondel u Hané, který si řidiči pochvalovali. Od té doby vzniklo na území města dalších pět kruhových objezdů – a další se aktuálně chystají v ulicích generála Štefánika, Durychova, Tovární a Dluhonská.


„Okružní křižovatky přispěly k plynulejší a bezpečnější dopravě – a nejinak tomu bude i v Předmostí. Od rondelu očekáváme zklidnění dopravy, nižší počet kolizí, důležitá je jasná přednost v jízdě. A vyzdvihnout můžeme také estetický význam. Spolu s estakádou, která byla otevřena letos na jaře, se nový kruhový objezd stává další zdařilou dopravní stavbou,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)