Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Přetížený náklaďák zralý do šrotu, za volantem zdrogovaný řidič

Přetížený náklaďák zralý do šrotu, za volantem zdrogovaný řidič

V úterý 21.září 2021 se dopravní policisté v Šumperku v rámci kontrol nákladní dopravy zaměřili mimo jiné také na dodržování hmotnostních limitů.

Kontrolované vozidlo v Šumperku.
25. září 2021 - 08:00

Krátce po zahájení své kontrolní činnosti zastavili řidiče nákladního vozu značky Iveco. Při důkladné kontrole policisté zjistili, že je vozidlo v natolik špatném technickém stavu, že svou jízdou v podstatě bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu.

Vedle poškozeného úchytu světlometu, sjetých pneumatik a prasklých brzdových kotoučů chyběl i upevňovací šroub na levém předním kole. Celý disk byl posunutý a zasahoval do dalších upevňovacích šroubů. Vůz byl navíc o tunu přetížený. Během kontroly vyšlo najevo i to, že řidič opakovaně nedodržuje bezpečnostní přestávky, a že s tímto vozidlem byly provedeny i jízdy bez vložené příslušné karty řidiče.

Po předložení potřebných dokladů vyzvali policisté 33letého řidiče, aby se podrobil také dechové zkoušce a orientačnímu testu na drogy. Ten ukázal pozitivní hodnoty u látek amfetamin/metamfetamin a THC. Proto policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž řidič souhlasil.

Další jízdu mu policisté zakázali. Měl tak plno starostí se zajištěním překládky nákladu, ale i odtahem samotného vozidla. Veškerá zjištěná přestupková jednání budou oznámena příslušným správním orgánům k dalšímu projednání.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: PČR Šumperk)