Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Primátor odměnil členy fotbalové akademie za skvělé výsledky

Primátor odměnil členy fotbalové akademie za skvělé výsledky

Čtyřicet šest mladých fotbalistů z fotbalové akademie ve čtvrtek dorazilo do obřadní síně radnice. Primátor Antonín Staněk jim předal fotbalové míče a dárky, ale také ocenil jejich výkony. 

Ilustrační foto z akce
4. prosince 2017 - 08:00

Přítomni byli i Jáchym Šíp, Kryštof Daněk a Filip Nízký, tedy reprezentanti v kategorii hráčů do 15 let, kteří se nedávno vrátili z šampionátu v Argentině.

Foto z akce

„Gratuluji vám k druhému místu na letošní Olympiádě dětí a mládeže. Je to historicky nejlepší fotbalové umístění a třeba to v budoucnu Hradci oplatíte,“ prohlásil primátor Staněk.

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) zřídila spolu se statutárním městem Olomouc a Olomouckým krajem fotbalovou akademii na ZŠ Heyrovského. Právě tato základní škola se na sport a především na kopanou zaměřuje od roku 1997. U zrodu stál tehdy ředitel školy Oldřich Anděl a Michal Coufal, který působí v klubu Sigmy.

Foto z akce

Chodby školy ZŠ Heyrovského zdobí na čtyři stovky pohárů z různých sportů.

„Na žáky a absolventy jsem patřičně hrdý. Účastníme se všech soutěží, které jsou pravidelnou součástí školního života. Přijetí u primátora ale patří k jeho vrcholům,“ uvedl ředitel Anděl.

Účastníci akci

ZŠ Heyrovského má pro fotbal již dvacet let ty nejlepší podmínky, nejen travnatou plochu, ale i tři tělocvičny. Poslední rekonstrukce s přispěním olomouckého magistrátu se zde uskutečnila v roce 2011 v rámci projektu Sportujeme společně. Fotbalovým žákům se ve škole speciálně věnuje osm pedagogů, nápomocni jim jsou i externisté ze Sigmy nebo FAČR.

„Když Sigma minulý týden porazila Spartu, bylo v základní sestavě osm našich absolventů,“ podotkl ředitel Anděl a připočítal k nim ještě i střídajícího Martina Hálu.

Náměstek primátora Pavel Urbášek pak všechny přítomné ujistil, že nepochybuje o tom, že mezi kluky v dresech dnes stojí i nějaký Martin Kotůlek nebo Pavel Hapal.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz, město Olomouc)