Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Příznivci longboardingu se sjedou na trať Ecce Homo

Příznivci longboardingu se sjedou na trať Ecce Homo

Ecce Homo Freeride je tradiční sraz příznivců longboardingu, především těch, kteří rádi jezdí freeride neboli z kopce dolů. Letos toto originální setkání proběhne ve dnech 4.-7. července 2019 na trati Ecce Homo ve Šternberku.

Ilustrační foto z akce
28. června 2019 - 08:00

Organizátoři upozorňují veřejnost, že z důvodu konání akce proběhne uzavírka části tratě Ecce Homo, a to od čtvrtka 4. července od 17 hodin do neděle 7. července do 17 hodin. Půjde o úplnou uzavírkou komunikace III. třídy v úseku od křižovatky s ulicí Na Valech po křižovatku se silnicí I/46 nad obcí Lipina a její průjezd automobilem nebo na kole bude možný pouze po domluvě s organizátory akce. Objízdná trasa je vedena po silnici I/46 a přilehlých místních komunikacích. 

Ilustrační foto

Ecce Homo Freeride pořádá lokální klub jezdců na longboardech "Starhill Longboarders" a je určena začátečníkům i pokročilým jezdcům bez věkového omezení.

„Budeme jezdit od rána do večera za jakéhokoliv počasí a na vlastní nebezpečí. Na trati budou probíhat organizované vývozy jezdců na kopec a program pro freeridery máme připraven jak pro začínající, tak pro pokročilé na den i na večer," uvedl organizátor akce Dalimil Vojkůvka.  

„Má-li vaše dítě longboard, nebo sami longboard zkoušíte, a rádi byste na něm chtěli jezdit rychleji a přitom bezpečně, zastavte se za námi na Hollywood do křižovatky nad obcí Lipina. Zkontrolujeme vám longboard a chrániče, naučíme vás brzdit, lépe zatáčet, ukážeme vám, proč je longboard pohodlnější a někdy rychlejší než in-line a co vše s ním lze dosáhnout", zve na akci Dalimil Vojkůvka.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr. Irena Černocká, tisková mluvčí ,Městský úřad Šternberk

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Městský úřad Šternberk)