Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Proběhla preventivní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“

Proběhla preventivní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“

Preventivní akci se zaměřením na kontrolu požívání alkoholických nápojů před jízdou v rámci republikového projektu uspořádali jeseničtí policisté. Akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“ proběhla v úterý 17.července.

Ilustrační foto z akce
20. července 2018 - 08:00

S netradičně složenou hlídkou se řidiči mohli potkat v Lipové – lázních. Po zastavení provedli policisté kontrolu dokladů a řidiče vyzvali k dechové zkoušce na alkohol. Pokud byla naměřená hodnota nulová, řidič dostal od zástupce Českého svazu pivovarů a sladoven nealkoholické pivo s testrem na přítomnost alkoholu.

Předání dárku

Drobné dárky předal také koordinátor BESIPu za Olomoucký kraj. Během akce policisté zastavili a zkontrolovali více jak 30 řidičů, kteří prošli kontrolou bez úhony.


Naštěstí bez zranění se obešla dopravní nehoda u Zlatých Hor, část Ondřejovice. Sedmačtyřicetiletá žena jela s vozem zn. Renault Thalia směrem na Mikulovice. Při průjezdu zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost mokrému povrchu vozovky. S vozidlem dostala smyk a vyjela mimo silnici, kde najela na začátek svodidel.

Foto z nehody

Vůz byl vymrštěn do vzduchu a dopadl na střechu do sousední zahrady. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 59.000 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Policie OK)