Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Program na obnovu kulturních památek,majitelé mohou žádat o dotaci

Program na obnovu kulturních památek,majitelé mohou žádat o dotaci

Magistrát města Olomouce vyhlašuje program na podporu obnovy kulturních památek. Výzvu pro rok 2020 vypsalo Ministerstvo kultury ČR. Žádosti lze podávat do 28.února 2020.

Ilustrační foto
25. ledna 2020 - 08:00

Na finanční prostředky z programu podpory mohou dosáhnout majitelé kulturních památek, které se nacházejí mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky. Program je určen i vlastníkům, kteří chtějí čerpat finanční prostředky na obnovu movitých kulturních památek, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud jsou tyto stavby kulturními památkami, a dále na obnovu movitých kulturních památek v případě, že se nejedná o restaurování (např. obnovu kolejových vozidel, strojů apod.).

Vyhlášení programu, formuláře žádostí a formuláře příloh jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách Ministerstva kultury ČR.

Žádost o zařazení akce obnovy kulturní památky do programu zpracované na předepsaných formulářích včetně povinných příloh musí vlastník podat na úřad příslušné obce s rozšířenou působností (Magistrát města Olomouce, odbor památkové péče) do 28. února 2020.


Další potřebné informace, konzultační a metodickou pomoc k postupu při zpracování žádosti lze získat na odboru památkové péče Magistrátu města Olomouce.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Jan Andreáš, web města Olomouce)