Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Program Prostějovské zimy 2021 už má své obrysy

Program Prostějovské zimy 2021 už má své obrysy

Město Prostějov je takříkajíc o krok napřed před prvními sněhovými vločkami, které jasně signalizují příchod zimy a vánočních svátků. Proto už ladí i vánoční program.

Ilustrační foto
19. října 2021 - 08:00

„Čeká nás již páté slavnostní otevření kluziště, kde bude probíhat sportovní program, rozsvěcení vánočního stromu (proběhne 26. listopadu), jarmareční prodeje, kulturní vystoupení a velká porce vánoční pohody,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová.

A jaké tdy bude tedy tradiční kulturní vánoční menu? „Kompletní program již máme připraven, vycházeli jsme totiž z návrhu loňského roku, protože nám jej vloni zhatil covid. Bude opět bohatý, jak jsou Prostějované zvyklí, a to jak včetně oblíbené akce Česko zpívá koledy, tak programů pro děti, které jsou připraveny a budou realizovány v Kulturním klubu Duha. Na rozsvícení vánočního stromu jsme pozvali zpěváka Vaška Noida Bártu, který se již do Prostějova těší,“ slibuje náměstkyně Sokolová.

Kulturu na náměstí tedy odstartuje zmíněné rozsvícení vánočního stromu, který je již vybrán.  „Na náměstí T. G. Masaryka bude umístěn smrk z ulice Rudolfa Těsnohlídka, který vyrostl v Čechovicích a je darem od soukromého dárce. Věříme, že se lidem bude líbit,“ přidává první náměstek primátora Jiří Pospíšil a ujišťuje, že se opět bude hledat jméno pro vánoční strom tak, jak tomu bylo v letech minulých. Jeho vítězné jméno pak vyhlásí zpěvák Vašek Noid Bárta.

Lidé se mohou těšit také na jarmark, kde budou trhovci nabízet své produkty. Stánky budou rozmístěny stejně, jako v roce 2019. Větší prostor bude opět u stánků s jídlem a punčem, a to v první části náměstí v blízkosti radnice, dále směrem ke kluzišti budou umístěny stánky s vánočními ozdobami a rukodělnými výrobky. Dva stánky s punčem budou opět stát v blízkosti kluziště, a to po celou dobu jeho otevření.

„Věříme, že lidé budou opět spokojeni, že si sváteční atmosféru naplno využijí a načerpají na vánoční atmosféře spoustu energie a sil,“ shodnou se náměstkové Jiří Pospíšil a Milada Sokolová.




(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Prostějov)