Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Prostějov pomůže prodejcům ze zrušených trhů

Prostějov pomůže prodejcům ze zrušených trhů

Město hledá cesty, jak pomoci prodejcům z vánočních trhů, které musely být zrušeny kvůli aktuálním vládním nařízením.

Ilustrační foto
4. prosince 2021 - 08:00

Část živnostníků dostala možnost prodávat na městské tržnici, v případě dalších samospráva zvažuje odkoupit část zboží a věnovat jej potřebným. Primátor František Jura zároveň inicioval společný postup statutárních měst, která mohla vládu požádat o změnu platných opatření.

Prodejcům rukodělných výrobků město nabídlo šanci příležitost nabízet své zboží na zavedené městské tržnici. Radnice dále zvažuje odkoupení části produktů, které by mohla nabídnout klientům sociálních zařízení a domovů pro seniory i dalším potřebným. Týkat by se to mohlo například trvanlivých potravin.

Město letošní Prostějovskou zimu dlouho připravovalo a věřilo, že se bude moci uskutečnit. Po zákazu trhů hledá cestu, jak občanům nabídnout alespoň část zboží a pomoci také tradičním prodejcům. Primátor se přesto nevzdává naděje, že se trhy ještě rozběhnou. Inicioval proto společnou aktivitu primátorů všech statutárních měst, která jsou v podobné situaci jako Prostějov.


„Požádal jsem předsedu Komory statutárních měst Svazu města a obcí ČR a primátora Olomouce Miroslava Žbánka, abychom se všichni spojili. Mým cílem je vydání společného stanoviska, které bychom adresovali premiérovi v demisi Andreji Babišovi a premiéru Petru Fialovi. Věřím, že na základě naší iniciativy vláda mohla konání vánočních trhů za splnění hygienických podmínek povolit,“ dodává primátor Jura.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Prostějov)