Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Prožijte zábavnou sobotu plnou soutěží

Prožijte zábavnou sobotu plnou soutěží

Na sobotu 11.května naplánoval Olomoucký kraj Den pro rodiny a seniory. Akce, na které hejtmanství spolupracuje s olomouckým magistrátem, bude součástí Týdne pro rodinu.

Ilustrační foto
7. května 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

Ve Smetanových sadech čekají účastníky sportovní soutěže, zábavné aktivity i bohatý doprovodný program.

„Smyslem akce je nabídnout lidem příjemně strávený den, aby se mohli ještě více semknout a užít si volna. Chceme také ukázat, že celý Olomoucký kraj je jedna velká rodina,“ uvedl jeho hejtman Ladislav Okleštěk.


Program se uskuteční v rámci schválené Koncepce rodinné politiky Olomouckého kraje.

„Tématem bude soutěžení pro všechny generace, protože rodinu netvoří jen děti a rodiče, ale také senioři,“ uvedl Pavel Podivínský z krajského odboru sociálních věcí.

Součástí sportovní soboty bude charitativní běh pro Paměť národa, jehož pořadatelem je organizace Post Bellum. Ta startovné zúčastněných běžců využije na rozšíření sbírky, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století. Na programu je rodinný, dětský a hlavní běh na 10 a 5 kilometrů a štafeta 4x2,5 kilometru.

Registrace zájemců o rodinné a seniorské soutěžení bude probíhat do 9. května na www.prorodinu.olomouc.eu. Účastníci charitativního běhu se mohou do stejného termínu přihlásit na www.behpropametnaroda.cz.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)