Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

První letošní tragická dopravní nehoda na Jesenicku

První letošní tragická dopravní nehoda  na Jesenicku

První tragickou dopravní nehodu v letošním roce řeší policisté na Jesenicku. V sobotu 14.července u Vápenné zemřela 76letá cyklistka.

Ilustrační foto z nehody
17. července 2018 - 08:00

Před třináctou hodinou jela na elektrokole ve směru od lomu Vycpálek k místní komunikaci vedoucí do Žulové. Při sjíždění kopce pravděpodobně 76letá žena nepřizpůsobila svoji rychlost a v zatáčce najel do protisměru, kde se čelně střetla s právě přijíždějícím vozidlem zn. Škoda Octavia.

Foto z nehody

Cyklistka byla po střetu odhozena na čelní sklo a poté na silnici. Při střetu 76letá žena utrpěla zrnění neslučitelná se životem a svým zraněním na místě podlehla. Dechová zkouška na alkohol byla u 49letého řidiče automobilu negativní. Policisté dále zajistili elektrokolo zn. Apache kvůli vyloučení případné technické závady. Podrobnější okolnosti dopravní nehody policisté dále vyšetřují.


Škodu za 15.000 Kč způsobil dosud neznámý pachatel krádeží batohu. Ve večerních hodinách v sobotu 14. července využil nepozornosti 36letého muže, který navštívil letní zahrádku restaurace v Jeseníku. V nestřeženém okamžiku mu odcizil odložený batoh i s peněženkou, finanční hotovostí 12.000 Kč, osobními doklady, platební kartou a stravenkami. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.


Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ Polivcie Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Policie)