Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Prvním dítětem roku je Kristýna z Prostějovska

Prvním dítětem roku je Kristýna z Prostějovska

Na světě je teprve krátce, přesto už se o ní mluví v rádiu a píše ve všech regionálních novinách i na internetu. Řeč je o malé Kristýně, prvním miminku Olomouckého kraje roku 2020.

Malá Kristýna
4. ledna 2020 - 08:00

(Komerční sdělení)

Narodila se 1. ledna hodinu a osmadvacet minut po půlnoci v prostějovskénemocnici. Mezi gratulanty nechyběl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Těší mě, že děťátko i maminka jsou v pořádku a zastihl jsem je v dobré náladě. Malou Kristýnku i její rodiče teď čeká hodně práce i starostí, ale především spousta radosti. Jsem rád, že si ji mohou užívat právě v Olomouckém kraji,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Kromě gratulace, květin a přání pevného zdraví pro šťastnou rodičku předal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou a finanční dar.

Malá Kristýna, jejíž maminka přijela do prostějovské nemocnice z Myslejovic – Křenůvek na Prostějovsku, vážila po porodu tři kila sedmdesát a měřila padesát jeden centimetr.

Hrad Zvířetice se vypíná na ostrožně nad řekou Jizerou

Krátce po páté hodině pak přišel na svět Daniel ve šternberské nemocnici a na porodním sále v nemocnici Jeseník se první letošní dětský pláč ozval před půl devátou z úst malé Lydie. V nemocnici v Přerově se jako první narodila Tereza, v Olomouci Aneta - obě přišly na svět na Nový rok odpoledne.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)