Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Punč s primátorem Olomouce: výtěžek pomůže dětem

Punč s primátorem Olomouce: výtěžek pomůže dětem

Punč z Horního náměstí i letos pomáhá. Výtěžek z prodeje charitativního punče primátora a hejtmana putuje na pomoc dětem s poruchami autistického spektra.

Ilustrační foto
29. listopadu 2019 - 08:00

Oblíbený horký nápoj olomouckých vánočních trhů pomůže letos občanskému sdružení Za sklem, které v Olomouci nově působí a pomáhá rodinám dětí s poruchou autistického spektra. „Ve městě fungujeme od dubna letošního roku a už se staráme o 35 klientských rodin,“ potvrdil zájem o službu Jan Nykl ze sdružení Za sklem.

Díky primátorovi a hejtmanovi se za dvě hodiny vybralo 18 629 korun. Stejně jako vloni, i tentokrát výtěžek oba představitelé samospráv dorovnají do kulaté částky a před Vánocemi šek slavnostně předají. „Ke všemu je potřeba úsměv, bez toho se to dělat nedá. Je to padesát procent úspěchu,“ řekl včera v roli obsluhy stánku Olomouckého punče primátor Mirek Žbánek.


„Přál bych si, aby lidé mysleli na druhé nejen v předvánočním čase. Aby neztráceli úsměv a advent si užili v pohodě a pokud možno beze shonu,“ vzkázal při prodeji punče primátor.


Jan Nykl z občanského sdružení Za sklem ocenil, že výtěžek zamíří letos právě k nim. „Jsem rád, že je o naši službu zájem a je nás vidět,“ ocenil. Posláním neziskové organizace je nabízet osobám s poruchou autistického spektra takovou podporu, aby mohly žít, pracovat a vzdělávat se v běžném prostředí. „Naším klientem není pouze samotný člověk, ale celá jeho rodina. Poskytujeme odborné sociální poradenství, aktivizační služby i sociální rehabilitaci,“ vysvětlil Jan Nykl.

V kostele sv.Jana Křtitele najdete pozoruhodnou výzdobu

Charitativní punč zorganizovalo město a kraj také v loňském roce. Na podporu Klokánku díky tomu zamířilo 50 tisíc korun.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web města Olomouce)