Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Řidič pod vlivem návykové látky narazil do supermaketu

Řidič pod vlivem návykové látky narazil do supermaketu

Dopravní nehodu pod vlivem alkoholu způsobil v Jeseníku 52letý muž. Ten jel v úterý 15. srpna odpoledne po ul. Jiráskova. S vozem zn. Renault Megane nezvládl řízení, najel vpravo k budově supermarketu a narazil do betonové podezdívky. 

Ilustrační foto z nehody
17. srpna 2017 - 08:00

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj Dräger u něj naměřil pozitivní hodnotu, a to 2,6 ‰ alkoholu. Následně se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Způsobená škoda byla vyčíslena na 5.000 Kč.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


O svou peněženku přišel 18letý mladík ze Zlatých Hor. Večer v úterý 15. srpna navštívil místní restauraci. Na stůl si volně odložil peněženku a odešel k baru. Když se po 5 minutách vrátil zpátky, peněženka zde již nebyla. Neznámý pachatel využil chvilky nepozornosti a i s peněženkou si tak přisvojil finanční hotovost 9.500 Kč a osobní doklady poškozeného.

Dvaapadesátiletý muž z Javorníku oznámil na policii nález granátu. Zkorodovanou munici našel v úterý 15. srpna v korytě Račího potoka. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který nález identifikoval jako ruční granát z II. světové války RG F1. Pyrotechnik granát zajistil a odvezl ho ke zneškodnění

Pro olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘ Policie Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Policie OK)