Svátek má: Agáta

Regiony

Velikost textu:

Řídil opilý a ještě pod vlivem drog

Řídil opilý a ještě  pod vlivem drog

V neděli 15. dubna v brzkých ranních hodinách policisté zastavili v Jeseníku řidiče pod vlivem alkoholu. Osmadvacetiletý muž seděl za volantem vozu zn. Audi. 

Ilustrační foto
17. dubna 2018 - 08:00

Po kontrole dokladů muži zákona vyzvali řidiče k dechové zkoušce na alkohol a orientačnímu testu na drogy. Přístroj Dräger naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,35 ‰ alkoholu. I orientační test na drogy byl pozitivní. Následnému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moci se 28letý muž dobrovolně podrobil. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Nyní je 28letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Škodu za více jak 12.000 Kč způsobil neznámý pachatel krádeží tašky. Krádež na policii oznámil 30letý muž v sobotu 14. dubna. V noci navštívil poškozený diskotéku v Jeseníku. Pachatel využil jeho chvilkové nepozornosti a odcizil mu jeho tašku, kterou měl odloženu na vedlejší židli. Třicetiletý muž tak přišel o své osobní doklady, platební kartu, peněženku s finanční hotovostí 4.000 Kč, klíče od vozidla, čip na vstup do bazénu a sauny s kreditem 1.600 Kč a 10 ks stravenek. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Kostel sv. Jana Křtitele v Kroměříži byl postaven na místě sídla johanitů

Policisté pátrají po pachateli, který se ve Vápenné vloupal do soukromé firmy. Někdy v době od 10. do 13. dubna vypáčil okno, které bylo otevřeno na ventilaci. Poté prohledal vnitřní prostory, ale nic neodcizil. Svou „návštěvou“ způsobil škodu poškozením okna ve výši 2.000 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová , tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.


(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)