Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

ŘSD Olomouc předpokládá investice do oprav za stovky milionů

ŘSD Olomouc předpokládá investice do oprav za stovky milionů

Ředitelství silnic a dálnic ČR prostřednictvím Správy Olomouc připravuje do roku 2021 nejméně čtyři důležité opravy svěřených dálnic silnic I. třídy.

Ilustrační foto
6. ledna 2021 - 08:00

Aktuálně probíhá přípravná fáze rekonstrukcí na dálnici D46 (v Prostějově i u Vranovic) a také se budou kompletně opravovat mosty silnic I/46 ve Šternberku a I/55 v Kokorech.Termíny realizací jsou předběžně plánovány s počátkem na jaře, předpokládaná zahájení by se mohla odehrávat v březnu či dubnu po oteplení kvůli správnému dodržení technologických postupů. Všechny čtyři opravy dohromady vychází na odhadovaných 601 milionů Kč bez DPH. Konečná suma může být aktualizována po vyřízení podmiňujících náležitostí s vybranými zhotoviteli.

Nejdražší položkou je oprava mostu dálnice D46 přímo v Prostějově. Předmětem prací je kompletní rekonstrukce estakády doprovázená výměnou mostního svršku, vybudováním protihlukových stěn, výměnou ložisek a celoplošnou sanací spodní stavby. Není divu, že investice zatím dosahuje částky zhruba 380 milionů Kč bez DPH.

Olomouckénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Mazal, Ředitelství silnic a dálnic ČR.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:arch, mapa:RSD)