Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Senioři vrátili sportu jeho podstatu. O výhru nejde

Senioři vrátili sportu jeho podstatu. O výhru nejde

Už popáté byl stadion TJ Lokomotiva v Olomouci dějištěm sportovních her seniorů Olomouckého kraje. O nejlepší výkony tady šlo ale až v druhé řadě.

Ilustrační foto z akce
9. srpna 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

Důležitý byl především společně strávený čas. Oblíbená sportovní akce proběhla za podpory hejtmanství ve čtvrtek 6. srpna.

„Do Olomouce přijelo na dvě stě sportovců, kteří se utkali v celé řadě disciplín. Jejich snahou nebylo pokoření světových rekordů, ale touha překonat sama sebe a ukázat, že i v pokročilejším věku vítězí hlavně radost z pohybu,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

Pětičlenná smíšená družstva z České republiky a Slovenska soutěžila například v běhu, šipkách, hodu na branku nebo vrhu koulí. Nechyběl ani hod granátem. Her se účastnili senioři, kterým je šedesát a více let, dva nejstarší soutěžící oslavili 80. narozeniny.


„Hry seniorů jsou důkazem toho, že i v pozdním věku si lidé mohou užívat života naplno. A kdo už třeba ze zdravotních důvodů sportovat nesmí, mohl v Olomouci ze všech sil aspoň fandit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)