Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Skupinka pávů se vydala na výlet

Skupinka pávů se vydala na výlet

Dvě oznámení v rozmezí půl hodiny ohledně volného pohybu pávů, řešili v neděli v ranních hodinách strážníci Městské policie Olomouc.

Ilustrační foto
22. května 2018 - 08:00

V prvním případě vyjížděla hlídka na ulici Valdenská, kde se nacházelo několik pávů. Strážníci jejich výlet ukončili a zahnali je zpět do parku. Další oznámení bylo směrováno na ulici Polská, kde se na zahradě a na střeše domku sousedícího s parkem nacházelo několik pávů. Oznamovatelka hlídce sdělila, že jí pávi nevadí a počká, až sami z místa odejdou.

Z charity putoval na záchytku

Na základě telefonického oznámení vyjížděli v neděli 20.5.2018 po desáté hodině večerní strážníci na Svatý Kopeček. Zde se měl nacházet v budově charity starší muž, který se měl chovat nevhodně a slovně napadat oznamovatelku. Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali dotyčného muže, u kterého zjistili značnou podnapilost. Vzhledem k tomu, že muž nekontroloval své chování a nesouvisle komunikoval, byla na místo přivolána převozová služba. Ta muže odvezla na protialkoholní a záchytnou stanici, kde muži byla zjištěna hodnota 3,15 promile alkoholu v dechu.


Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.


(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)