Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Slavnostní otevření nové čistírny odpadních vod Ochoz

Slavnostní otevření nové čistírny odpadních vod Ochoz

V roce 2017 zahájila obec Ochoz projekční práce – první krok vedoucí k realizaci stavby kanalizace a čistírny odpadních vod.

ČOV Ochoz
23. října 2022 - 08:00

Navrhnuta byla mechanicko-biologická čistírna, ze které by vyčištěná voda odtékala do vodního toku Ochozský potok. Žádost o dotaci podala obec celkem dvakrát. Napodruhé žádost uspěla, a tak byla v říjnu 2020 zahájena realizace projektu. Výstavba byla úspěšně dokončena v září 2021, kdy byl zahájen zkušební provoz na dobu jednoho roku, který se dočkal pozitivních výsledků.

Slavnostní otevření nové čističky odpadních vod se konalo 20. října 2022 a zúčastnili se ho zástupci Olomouckého kraje – hejtman Ing. Josef Suchánek a náměstek Ing. Jan Šafařík, MBA, paní senátorka MUDr. Jitka Chalánková, zástupci firmy INSTA CZ s.r.o., kteří se podíleli na realizaci tohoto díla – SAFETY PRO s.r.o., DUIS s.r.o., GHC regio s.r.o., představitelé správních orgánů a starostové okolních obcí. Hudebním vystoupením zpříjemnily okamžiky sestry Kateřina a Barbora Ošlejškovy z Ochoze, žákyně ZUŠ v Konici.Starosta obce Ochoz Ing. Martin Bílý ve svém proslovu poděkoval všem, kteří se podíleli na realizaci výstavby místní čistírny odpadních vod. Výběrové řízení na realizátora stavby vyhrálo sdružení firem INSTA CZ s.r.o. a RI-STAV s.r.o. Celkové výdaje projektu činily 41 499 855 Kč za spolufinancování Státním fondem životního prostředí ČR částkou 26 456 158 Kč na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí. Výstavbu čistírny a opravu silnice dotčené výstavbou významně podpořil také Olomoucký kraj a společně se těší na zahájení trvalého provozu ČOV Ochoz.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:Ochoz)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%