Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Služba bike sharing se v Prostějově těší obrovskému zájmu

Služba bike sharing se v Prostějově těší obrovskému zájmu

Za období provozu sdílených kol v roce 2021 (březen – prosinec) je evidováno více než 120 tisíc výpůjček! Měsíční přepočet je přibližně 12000 výpůjček, denní pak zhruba 400.

Ilustrační foto
23. ledna 2022 - 08:01

Výpůjčky na dobu kratší než 15 minut tvoří 94%. Lidé na sdílených kolech najezdili po Prostějově téměř 200 tisíc kilometrů, což činí teoretickou úsporu přes 21 tun CO2.

„Sezónu výpůjček kol tak lze hodnotit jako velmi úspěšnou. Z denního pohledu bylo každé kolo v uvedeném období vypůjčeno průměrně 3x , což je hodnota, která překračuje i přepočet výpůjček v Praze, Brně, Olomouci nebo v „cyklistickém“ Uherském Hradišti. Dále tím, že přes 94% výpůjček bylo kratší než 15 minut, je evidentní, že tato služba je skutečně cílená na občany (výpůjčka do 15 minut je pro uživatele zdarma, resp. hradí ji město)", shrnul 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.Podle Pospíšila za 10 měsíců, kdy byla v loňském roce služba sdílených kol v provozu, najezdili Prostějované po městě téměř 200 tisíc kilometrů.

Osobně je náměstek velmi rád, že sdílená kola zavedli a že se tato služba stala regulérní součástí dopravního systému v Prostějově.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Prostějov)