Svátek má: Jáchym

Regiony

Velikost textu:

Sociální byty i opravená silnice. V Plinkoutě se investice daří

Sociální byty i opravená silnice. V Plinkoutě se investice daří

Zbrusu nový dům se sociálními byty se otevírá v Plinkoutě, místní části Dlouhé Loučky na Uničovsku.

Z prohlídky nového bytu
1. srpna 2022 - 20:08

První nájemníci se do rekonstruované budovy nastěhují začátkem srpna. Nové bydlení si v úterý 26. července prohlédl také hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho náměstek pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

„Byty vznikly v budově bývalé školy, která byla od roku 1960 prázdná. Hledali jsme využití a našli ho v sociálním bydlení. Nově tak můžeme nabídnout sedm bytů, pět jednopokojových a dva dvoupokojové. Jsme plně obsazení, nájemníci jsou od nás i ze širokého okolí a stěhovat se budou během prvního srpnového týdne,“
řekl starosta Dlouhé Loučky Ladislav Koláček.

Celkové náklady přesáhly 16 miliónů korun, obec získala dotaci 10 miliónů korun od Ministerstva pro místní rozvoj.V Plinkoutě se mohou pochlubit nejen sociálním bydlením. Pro místní je novinkou také vodovod a opravená silnice III. třídy, včetně místních komunikací. Na obou akcích se finančně podílel Olomoucký kraj. „Kvalitní pitná voda a opravená vozovka, to vše by mělo patřit k základní vybavenosti každé obce. Proto mám vždy radost, když navštívím místo, kde to funguje, daří se budovat i opravovat a obec vzkvétá,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Nový vodovod, včetně přivaděče z Dlouhé Loučky v obci dokončili v závěru loňského roku, hejtmanství na něj přispělo částkou 1,3 miliónu korun. „Po výkopech byla ve špatném stavu komunikace. Opravit se ji nakonec podařilo v plné šíři. Aktuálně dokončujeme nájezdy a parkoviště,“ doplnil starosta obce.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc.Eva Knajblová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)